Milí čtenáři, dovolujeme si Vás přivítat na stránkách Vintage časopisu Darina, který do Vašich volných chvil
zanese trochu těch "Zlatých časů", tajemna, ale i novinek a různých zajímavostí,
od kterých nebudete chtít odtrhnout oči.

Úvod

Vintage časopis pro spřízněné duše

Časopis Darina je určený pro všechny spřízněné duše, které stále oslovují lidové tradice, uchovávají a rozvíjejí vzácná a nezapomenutelná lidová moudra.  Náš časopis vám zprostředkuje obyčejné zvyky obyčejných lidí a navede vás do atmosféry života našich předků. Do doby, která měla na všechno svůj čas.  Vzrušivá příchuť dřívější doby v nás vzbuzuje zájem a obdiv současně.

Téma měsíce - bylinky pro zdraví

Celý vesmír je neustále v pohybu a plyne v určitém řádu. Každým okamžikem se proměňuje. Příroda spočívá v tomto pohybu a naše tělo a náš život je ovlivňován tímto děním.  Neustále se mu člověk přizpůsobuje.  V každém měsíci se zaměříme na bylinku z přírody, která souvisí s daným měsícem a pomůže k rozproudění a fungování organismu jako harmonického celku.

Okénko do minulosti 

Křesťanské svátky pocházejí o našich předků a do těchto svátečních dnech se prolínají dávné tradice. Vše si postupně po celý rok připomeneme. Jsou to krásné vzpomínky na dětství našich předků, kteří byli šťastní a uměli si vychutnat atmosféru jednotlivých svátků i všedních dnů.

Pranostika

Lidová meteorologie byla součástí každodenního života. Lidé uměli sledovat chování přírody a počasí, které pak vyhodnotili. Každý měsíc vás budeme seznamovat s lidovou pranostikou..

Horoskopy

Každý měsíc se seznámíte s hvězdným znamením v daném měsíci a jeho charakteristikou.  Co čeká jednotlivá znamení v daném měsíci v oblasti zdraví, práce ?  Zábavné  čtení pro každého.

Recepty

V jednoduchosti je krása. Znovu představíme staré, jednoduché recepty, které již znaly naše babičky a hojně je využívaly.

Neobyčejné příběhy obyčejných lidí 

Budeme si připomínat osobnosti ze současnoti i z minulosti, která byla zajímavá, výjimečná a pro člověka vykonala mnoho dobra.

 

Další číslo časopisu Darina vyjde 01.01.2018